KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17493017
nr 1749 3017
Agneta Flock
(f. 1941), Sverige
"Med vänner på örat"- siluetteknik. Signerad, blandteknik, daterad 1993, oramat löst blad. Bladets mått: 35x46 cm
Agneta Flock, svensk textilkonstnärfödd 1941.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
800 kr
måndag 8 december 2025
kl 18:01:02
29/11 09:01:10
700 kr
30/11 09:52:24
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer